Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (15.05.2016)

1. Mamy miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe tutaj w Kościele są po Mszach Świętych. W tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  2. Ks. Wojciech, proboszcz parafii św. Faustyny zaprasza w każdą niedzielę maja na godz. 19.00, na nabożeństwa majowe do kapliczki Matki Bożej Szkaplerznej, przy ul. Bialskiej, na górce naprzeciwko szpitala.
  3. W przyszłym tygodniu w niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy oraz odpust Matki Bożej Królowej Przenajdroższej Krwi. Msza św. odpustowa o godz. 11.00. Plan odpustu na stronie sankturium.
  4. Zapraszamy na wspólny wyjazd na Światowe Dni Młodych do Krakowa. Chcemy wziąć udział w czuwaniu z młodymi z całego świata razem z papieżem Franciszkiem na Campus Misericordiae. Wyjazd
    z Częstochowy jest w sobotę 30 lipca. Spotkanie z Ojcem Świętym będzie trwało przez sobotę i zakończy się w niedzielę Mszą Świętą. Zgłoszenia na wyjazd przyjmujemy do 15 czerwca w zakrystii. Koszt: 250 zł (pakiet pielgrzyma 150 zł, fundusz solidarnościowy 50 zł, przejazd 50 zł).
  5. Spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania: 29 maja po Mszy Świętej o godz. 11.00 dla grupy drugiej.
  6. W czwartek po Mszy Świętej jest nabożeństwo do Krwi Chrystusa a po nim indywidualne błogosławieństwo relikwią Krwi Pańskiej.
  7. Mamy rok miłosierdzia. Sam Chrystus wielokrotnie prosił poprzez swoich świętych o to, abyśmy zanurzali w Bożym miłosierdziu wszystkie nasze sprawy, całą naszą codzienność. Dlatego codziennie o godz. 15.00 tutaj w Kościele, przed Relikwią Krwi Chrystusa jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  8. Wspomnienia liturgiczne. W poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W czwartek 19 maja – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie aby głębiej przeżywać Eucharystię.
  • 16.05 Poniedziałek: Za śp. Grażynę Górawską (w 30 dni po śmierci)
  • 17.05 Wtorek:
    1) Za śp. Marka Matyjaszczyka (int. od Konrada Kukuły z rodziną)
    2) O łaskę nawrócenia, przemiany serca i uzdrowienia z depresji Natalii
  • 18.05 Środa:
    1) Za dusze w czyśćcu cierpiące
    2) W int. Piotra Mączyńskiego przez Krew Chrystusa o uzdrowienie wewnętrzne, uwolnienie od hazardu, spłatę wszystkich długów, o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla całej rodziny
    3) O Boże prowadzenie w życiu Kasi i uzdrowienie z choroby nowotworowej.
  • 19.05 Czwartek:
    1) Za śp. Grażynę Górawską (int. od męża i dzieci)
    2) Za śp. Sewerynę Sędzielewską
    3) Dziękczynna za pomyślny przebieg operacji i powrót do zdrowia, błogosławieństwo Boże dla Krzysztofa Pateckiego (int. od mamy i teściów)
  • 20.05 Piątek: Za śp. Marka Bugała
  • 21.05 Sobota:
    1) śp. Jana, Marię i Henryka Hądzyńskich
    2) O zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, ochronę Krwi Chrystusa dla Janiny Hądzyńskiej
    9.00 – chrzest
    9.00 – Za śp. Stanisławę i Zygmunta Rybak