Ogłoszenia parafialne na XVII niedzielę zwykłą (24.07.2016)

1. Powoli kończą się Światowe Dni Młodych w naszej Parafii. Grupa ze Słowacji, którą gościmy, na kilka dni stała się częścią naszej wspólnoty. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom zaangażowanym w przyjęcie i zorganizowanie pobytu dla tych młodych osób. Niech za siły, poświęcony czas, otwarte serce, dobry Bóg wam błogosławi.
  2. W Mszy Świętej o godzinie 11.00 będzie uczestniczyła młodzież ze Słowacji. Po mszy odbędzie się turniej siatkówki (zapraszam do zebrania zespołów, bo Parafia może wystawić więcej niż jeden skład), turniej w piłkarzyki (będą atrakcyjne nagrody) i ping-ponga. Będzie można dobrze zjeść o co zadbały rodziny przyjmujące młodzież. Przewidziane są tańce prowadzone przez ks. Marcina. Na deser karaoke. Serdecznie zapraszamy.
  3. W poniedziałek 25 lipca, w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszy Świętej o godzinie 17.30 nastąpi błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Prosimy o zaparkowanie pojazdów na parkingu z tyłu kościoła.
  4. Mamy miesiąc lipiec. Nabożeństwa do Krwi Chrystusa odbywają się po Mszach Świętych. W tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  5. Codziennie jest możliwość adoracji Relikwii Krwi Chrystusa, które są odsłaniane pół godziny przed Mszą Świętą, czyli w tygodniu o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 17.30, a w czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie do Krwi Chrystusa, indywidualne błogosławieństwo Relikwią Krwi Pańskiej.
  6. Wspomnienia liturgiczne: poniedziałek – święto św. Jakuba Apostoła; wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny; piątek – wspomnienie św. Marty.
  • 25.07 Poniedziałek: O zdrowie, błogosławieństwo Boże dla Antka Domagały
  • 26.07 Wtorek: Za śp. Bogusławę Madej (int. od sąsiadów z ul. Karaszewicza)
  • 27.07 Środa: 1) Za śp. Mariannę Warąg (w 10. rocz. śm.) i śp. Józefa i Sylwestra Warąg
    2) Za 95 lat przeżytych Darii Jezierskiej (int. od córek, wnuczek i prawnuczek)
  • 28.07 Czwartek: Za śp. Bogusławę Madej (int. od sąsiadów z ul. Karaszewicza)
  • 29.07 Piątek: Za śp. Bogusławę Madej (int. od sąsiadów z ul. Karaszewicza)
  • 30.07 Sobota: O uwolnienie z wszelkich nałogów, przemianę serca, dar wiary, błogosławieństwo Boże dla Krystiana za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi
    9.00 – Za śp. Marka Bugały (3. roczn. śm.)
    11.00 – Za śp. Annę, Zdzisława i Jarosława Dziubek
    18.00 – Za śp. Bronisława Kubiszyn