Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą (24.09.2017)

1. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie grupy 1 młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Za tydzień spotkanie ma gr. 2.
  2. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziesiątką różańca. W różach różańcowych wymiana tajemnic. Wszystkich członków obu róż zapraszam bezpośrednio po zakończeniu modlitwy na kawę i ciastko do domu rekolekcyjnego.
  3. W niedzielę 1 października podczas Mszy o godzinie 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej przynoszą różańce, które poświęcimy. oprawę muzyczną podczas Mszy stworzy zespół „Twój czas”. Tworzą go dzieci i młodzież z parafii N.M.P. Częstochowskiej. Dzieci z naszej parafii, które byłyby chętne wystąpić z zespołem, mogą zgłaszać się w zakrystii.
  4. Do 1 października proszę zgłaszać dzieci, które w naszej parafii przygotują się do przyszłorocznej I Komunii Świętej.
  5. Proszę o zgłaszanie swoich kandydatur do Rady Parafialnej. Ostateczny termin to niedziela 8 października.
  6. W październiku rozpoczynamy nowy kurs dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy kandydatów w wieku od 2 klasy gimnazjum i starszych. Aby zapisać się na kurs, należy odebrać deklaracje zgłoszeniowe w zakrystii i wypełnione przynieść do 15 października 2017 do zakrystii.
    Pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów i ich rodziców 22 października 2017 r., o godz. 15.00 w domu rekolekcyjnym.
  7. Zapraszamy wszystkich młodych, także młodych dorosłych na spotkania przy Słowie Bożym połączone z działalnością charytatywno-ewangelizacyjną. Spotkanie odbywają się w czwartki o godz. 20.00 w Domu Rekolekcyjnym św. Wawrzyńca
  8. Października zachęcamy do włączenia się w inicjatywę „Różaniec do granic”. Modlitwa ta ma mieć wymiar wynagradzający i przebłagalny.

Ramowy program:
    Wyjazd rano, tak aby o 10:30 być w kościele stacyjnym, przy granicy
    11:00 Msza Święta.
    12:00 adoracja.
    13:00 Ruszamy do stref modlitwy na granicę
    14:00 Modlitwa różańcowa. Zaczynamy o tej samej godzinie
    na całej granicy. Odmawiamy wszystkie cztery części różańca.
    16:00 Zakończenie i powrót.
    W zależności od ilości osób wyjazd będzie samochodem lub busem. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się w zakrystii lub bezpośrednio do ks. Marcina.

9. Przez cały miesiąc październik modlimy się na różańcu. Każdego dnia modlimy się przed Mszą Świętą – w tygodniu o godzinie 17.00, w niedzielę o 17.30, oprócz piątków kiedy będzie to po Mszy.
  10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 11.00.
  • 25.09 Poniedziałek: 1) Za ś.p. Jana Plaka. Msza św. greg.
    2) Za ś.p. Janinę Baudler (int. od rodzny Marczaków)
  • 26.09 Wtorek: 1) Za ś.p. Jana Plaka. Msza św. greg.
    2) Za ś.p. Janinę Baudler (int. od rodzny Detko)
    oraz o 14.00 – pogrzeb za ś.p. Józefę Majcherowską
  • 27.09 Środa: 1) Za ś.p. Jana Plaka. Msza św. greg.
    2) Za ś.p. Janinę Baudler
    (int. od Krystyny i Janusza z rodzinami)
  • 28.09 Czwartek: 1) Za ś.p. Jana Plaka. Msza św. greg.
    2) Za ś.p. Janinę Baudler (int. od Haliny Baudler z Michałem)
  • 29.09 Piątek: 1) Dziękczynna za życie dzieci i wnuków z prośbą o uzdrowienie zranionych serc i doznanie Bożej miłości
    2) Za ks. Michała Moń
  • 30.09 Sobota:
    2) Za ś.p. Ryszarda Kimla o życie wieczne
    (int. w 5. roczn. śmierci)
    9.00 – 1) Za ś.p. Zofię Ławniczak i ś.p. Edmunda Juretko
    2) Za ś.p. Marię Jamrozikową (w 2. roczn. śmierci) oraz za ś.p. Eugeniusza Jamrozika i zmarłych krewnych z rodziny
    11.00 – 1) Za parafian
    2) Za ś.p. Katarzynę, Agatę, i Józefa z rodziny Romanowskich