Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu (20.03.2022)

1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie dotyczące drogi synodalnej, która zaproponował Kościołowi papież Franciszek.

2. W poniedziałek nasza Parafia będzie kościołem stacyjnym podczas wielkopostnego przygotowania do Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Święta będzie o godz. 18.00.

3. Do piątku – kiedy to Kościół obchodzi Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – codziennie, po Mszy, będziemy modlić się o ochronę życia.

4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.00.

5. W czasie Wielkiego Postu więcej praktykujemy modlitwy, postu i ofiarujemy jałmużnę. Przez cały ten czas codziennie będziemy mieli adorację Najświętszego Sakramentu (1 godzinę) po Mszy (lub nabożeństwie Czwartek i Piątek). W niedzielę adoracja jest połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali po Mszy o godz. 9.00. Zapraszam do postu – szczególnie w piątek.

6. Dzięki hojności fundatorów: Irenie i Eugeniuszowi Wojcik z Bottrop nasza Parafia i Sanktuarium otrzymało figurę Maryi – Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Wykonał ją – tak jak figurę św. Kaspra – p. Szymon Kałafut w swojej pracowni w Korwinowie.

7. Bóg zapłać za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na pomoc Ukrainie. Ofiarowaliście 1130 zł. Dzisiaj również zbieramy do puszek ofiary na pomoc Ukrainie.

8. Przez kolejne dni można przynosić środki higieny, artykuły chemiczne, żywność w długą datą ważności i zostawiać w kościele w koszy pod figura św. Antoniego.

9.Za tydzień taca będzie przeznaczona na budowę kościoła.

Poniedziałek (21.03) Za Ś.P. Ludmiłę w rocznicę śmierci

Wtorek (22.03)

Środa (23.03)

Czwartek (17.03) Za Ś.P. Witolda Bieniewskiego (od Mirosławy Szymusik)

Piątek (24.03) Za Ś.P. Annę i Stanisława Kania

Sobota (25.03) Z Okazji 50 urodzin Magdaleny w podziękowaniu za życie; oraz za Ś.P. Andrzeja i Piotra Błaszczyk w rocznicę śmierci

Niedziela (26.03)

9.00 W 1 rocznicę śmierci Kazimierza Słowika o zbawienie duszy i życie wieczne (od żony i syna z rodziną)

9.00 Za Ś.P. Marię Bogusz w 2 rocznicę śmierci

11.00 O radość wieczną dla Ś.P. Haliny Szostek w 3 rocznicę śmierci (od córki Agnieszki z rodziną)

11.00 Chrzest Sylwia Róża

18.00 Za Ś.P. Ewę Rychert

Bookmark the permalink.

Comments are closed.