Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu (13.03.2022)

1. Dzięki hojności fundatorów: Irenie i Eugeniuszowi Wojcik z Bottrop nasza Parafia i Sanktuarium otrzymało figurę Maryi – Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Wykonał ją – tak jak figurę św. Kaspra – p. Szymon Kałafut w swojej pracowni w Korwinowie.

2. W czasie Wielkiego Postu więcej praktykujemy modlitwy, postu i ofiarujemy jałmużnę. Przez cały ten czas codziennie będziemy mieli adorację Najświętszego Sakramentu (1 godzinę) po Mszy (lub nabożeństwie Czwartek i Piątek). W niedzielę adoracja jest połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali po Mszy o godz. 9.00. Zapraszam do postu – szczególnie w piątek.

3. Droga krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 17.00. Droga krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 18.00.

4. W sobotę jest Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Bogurodzicy. Msza Święta o godz. 17.30. Tego dnia zaczyna się nowenna o ochronę życia.

5. W przyszła niedzielę po każdej Mszy zapraszamy na spotkanie o drodze synodalnej, którą zainicjował papież Franciszek.

6. Bóg zapłać za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na pomoc Ukrainie. Ofiarowaliście 1200 zł. Dzisiaj również zbieramy do puszek ofiary na pomoc Ukrainie.

7. Przez kolejne dni można przynosić środki higieny, artykuły chemiczne, żywność w długą datą ważności i zostawiać w kościele w koszy pod figura św. Antoniego.

Poniedziałek (14.03)

Wtorek (15.03) 1) Z okazji 27 urodzin Mateusza o dobre wybory życiowe, wiarę, z podziękowaniem za opiekę i otrzymane łaski

2) O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej w dniu urodzin Ewy

Środa (16.03) Msza dziękczynna z okazji 14 urodzin Alicji z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i dary Ducha Świętego