Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Od najbliższego piątku rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Potrwają one do niedzieli włącznie. Poprowadzi je nasz współbrat, ks. Henryk Czubat, znany rekolekcjonista, ceniony spowiednik i ojciec duchowny, przełożony Domu Misyjnego w Ożarowie Mazowieckim w którym mieszkają nasi klerycy.  Nasze rekolekcje rozpoczniemy rozważaniem Drogi Krzyżowej o godz. 16.45. Msza Święta z nauką rekolekcyjną w piątek i sobotę o godz. 17.30. Spowiedź rekolekcyjna w sobotę od godz. 17.00.

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca kwietnia. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź w kościele od godz. 17.00.

Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00.

Codziennie jest możliwość adoracji relikwii Krwi Chrystusa od godz. 17.00 do Mszy Świętej o godz. 17.30.

W czwartek po Mszy Świętej o godz. 17.30. nabożeństwo do Krwi Chrystusa z indywidualnym błogosławieństwem relikwią Krwi Pańskiej.

Spotkanie dzieci komunijnych w przyszła niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00.

Zbliżają się najważniejsze dni Wielkiego Postu – Triduum Paschalne:  wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. milkną wtedy organy a liturgia tych dni obfituje w wiele pięknych śpiewów. Tak jak w poprzednich latach chcemy na te dni zorganizować schole męską. Zapraszamy wszystkich panów, którzy lubią i potrafią śpiewać na próby. Będą się one odbywać w kolejne niedziele po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

są do nabycia paschaliki na liturgię Wielkiej Soboty. rozprowadza je Caritas naszej Archidiecezji, koszt jednej świecy 4 złote. Pieniądze są przeznaczone na potrzeby biednych.

Dziś po każdej Mszy Świętej jest prowadzona zbiórka na rzecz częstochowskiego hospicjum. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.

Intencje mszalne:

Poniedziałek 31.03. 2014r. – O zanurzenie w ranach i Krwi Pana Jezusa spraw rodzinnych i zawodowych Zdzisława, Bartłomieja i Joanny.

Wtorek 01. 04. 2014r. – O boże błogosławieństwo i pomoc w załatwieniu bardzo trudnych spraw.

Środa 02. 04. 2014r. – O łaskę zdrowia i Bożą opiekę dla Stefani Wąsik.

Czwartek 03. 04. 2014r. – O łaskę uwolnienia z nałogu dla Urszuli.

Piątek 04. 04. 2014r. – Za śp. Mariannę i Józefa Wrońskich, za zmarłych z rodziny Wrońskich i za śp. Stefanię i Stefana Korczak.

Sobota 05. 04. 2014r. – Za śp. Ryszarda Kimla.

Niedziela 06. 04. 2014r. :

9.00 – Za śp. Janusza Zimoch.

11.00 – za śp. Ryszarda Detko (int. od rodziny Sokołowskich).

11.00 – int. Chrzcielna.

18.00 – Z prośbą o wiarę, mądrość dla wszystkich dzieci z rodziny Ekielskich.