Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Zapraszamy na festyn parafialny. Zaczynamy o godz. 14.00. Szczegółowy plan jest na Voucherach, które będzie można wymienić na pyszną grochówkę.

W trakcie festynu zbieramy pieniądze na plac zabaw dla dzieci.

Msza o godz. 18.00 będzie w „nowym kościele”!!!

2. Wczoraj w kościele Parafialnym Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej nasz współbrat dk. Jan Piotr Stankowski przyjął święcenia w stopniu prezbiteratu. Pamiętajmy o nim w naszym codziennych modlitwach.

3. Za tydzień Wspólnota Krwi Chrystusa obchodzi swój doroczny odpust. Msza odpustowa będzie o godz. 11.00 na scenie przy wjeździe do Sanktuarium.

4. Za tydzień taca jest przeznaczona na budowę kościoła.

5. Za tydzień odbędzie się Marsz dla życia i Rodziny. Początek marszu po Mszy w Archikatedrze o godz. 16.00, a następnie przemarsz alejami Najświętszej Maryi Panny. Organizatorzy proszą aby przyjść ubranym na biało i przynieść kwiaty, które zostaną złożone pod figurą Niepokalanej na błoniach jasnogórskich.

6. W maju prosimy Maryję o wstawiennictwo u Swojego Syna – Jezusa. Każdego dnia modlimy się litanią loretańską – w niedzielę po Mszy o godz. 9.00, w tygodniu po Mszy o godz. 17.30.

7. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na cykl 5 spotkań dla małżeństwa w klimacie randki małżeńskiej. Więcej informacji na ulotkach, które są wyłożone na końcu kościoła oraz na plakacie w gablocie.

8. Ks. Wojciech – Proboszcz Parafii św. Faustyny zaprasza na nabożeństwo majowe w każdą niedzielę o godz. 19.00 do kaplicy przy ul. Bialskiej.

Poniedziałek (20.05)

1) Za Ś.P. Mariannę Lesiak (od wnuczka Dariusza z Heleną Lesiak)

2) O Boże błogosławieństwo dla Moniki Błażusiak w dniu urodzin

Wtorek (21.05)