Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Trwamy w miesiącu poświęconym Matce Bożej. Nabożeństwa majowe tutaj w Kościele są po Mszach Świętych. W tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  2. Ks. Wojciech, proboszcz z parafii św. Faustyny zaprasza w każdą niedzielę maja na godz. 19.00 na nabożeństwa majowe do kapliczki Matki Bożej Szkaplerznej, przy ul. Bialskiej, na górce naprzeciwko szpitala.
  3. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to też trzecia niedziela miesiąca maja. Jednak nie ma dzisiaj tej dodatkowej Mszy Świętej ku czci Krwi Chrystusa, ponieważ za tydzień będziemy tutaj, w naszym Sanktuarium obchodzili Ogólnopolski Odpust Matki Bożej Przenajdroższej Krwi. Msza Święta odpustowa będzie o godz. 11.00 na zewnątrz, na scenie.
  4. Pierwsza zapowiedź przedślubna. Adam Dąbrowski, syn Henryka i Elżbiety, urodzony w Częstochowie, zamieszkały w Pękowicach, przy ulicy Ojcowskiej; i Natalia Wichrowska, córka Sławomira i Bożeny, urodzona w Częstochowie, zamieszkała w Pękowicach, przy ulicy Ojcowskiej. Kto by wiedział o przeszkodach w zawarciu tego związku powinien to zgłosić do księdza proboszcza.
  5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00. Jest to spotkanie dla grupy pierwszej.
  6. W najbliższy czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym będzie indywidualne błogosławieństwo relikwią Krwi Pańskiej.
  • 18.05 Poniedziałek: O łaskę zdrowia dla Antoniego i Heleny
  • 19.05 Wtorek: Za śp. Sewerynę Sędzielewską
  • 20.05 Środa: O Boże błogosławieństwo dla Ojczyzny, Prezydenta i Narodu według Serca Pana Jezusa
  • 21.05 Czwartek: Za śp. Władysławę i Apolinarego Bugała