Ogloszenia parafialne na XXX niedzielę zwykłą.

Do czwartku włącznie trwa miesiąc październik, zapraszamy wszystkich do udziału w modlitwie różańcowej. W kościele jest ona odmawiana każdego dnia o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 17.30.

W tym tygodniu przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Święta w kościele o godz. 9.00 i o godz. 11.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w popołudniowych procesjach na cmentarzach.

Również w tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca listopada. Ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie odwiedzin chorych.

Spowiedź w kościele w czwartek od godz. 17.00.

Ze względu na uroczystość w piątek nie ma postu.

Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00.

W sobotę 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. w tym dniu każdy kapłan może odprawić trzy Msze Święte:

jedną według własnej intencji, drugą za wszystkich wiernych zmarłych, trzecią według intencji Ojca Świętego.

W kościele w tym dniu Msza Święta zostanie odprawiana o godz. 7.30, 12.30 i o godz. 17.30.

Od południa dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać odpust zupełny, ale tylko jeden raz. Warunki zyskania odpustu są następujące:
1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,
2) odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,
3) dowolna modlitwa w intencji Ojca św.,
4) Spowiedź i Komunia św.
W dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami. W pozostałe dni roku za nawiedzenie cmentarza pozyskuje się odpust cząstkowy.

W czwartek po Mszy Świętej nabożeństwo do Krwi Chrystusa oraz indywidualne błogosławieństwo relikwią Krwi Pańskiej.

W zakrystii jest do nabycia nowa książka „Żyć Ewangelią”. Ewangelia z rozważaniami na każdy dzień. Koszt tej książki 29 zł.

Spotkania dla ministrantów i kandydatów w  najbliższą sobotę nie będzie.

Przez cały miesiąc listopad  będziemy  modlić się  za zmarłych polecanych w wypominkach. w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 17.30.

Kartki na wypominki znajdują się na stoliku z tyłu kościoła. Prosimy aby wypełnione czytelnie wrzucać na tacę lub przynosić do zakrystii.

Intencje mszalne:

Poniedziałek 28. 10. 2013r. – za śp. marka Bugałę (int. od sąsiadów Witkowskich).

W int ks. Tadeusza Różanowskiego z okazji imienin ( int. od czcicieli Krwi Chrystusa z Makowa Podhalańskiego)

Wtorek 29. 10. 2013r. – w int Barbary i Tadeusza Smyk w 40 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.

Środa 30. 10. 2013r. – w int. Moniki i Mariusza Książków wraz z dziećmi o Boże błogosławieństwo z okazji 7 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa.

Czwartek 31. 10. 2013r. – za śp. Mirosława Hutnego.

Piątek 01. 11. 2013r. :

9.00 – dziękczynna za to, że Jezus swoją Najdroższą Krwią uwolnił nas od zła.

11.00 – za śp. Monikę Walewską (int. od rodziców).

Sobota 02. 11. 2013r. – za śp. Marię i Kazimierza Kmita, za zmarłych z rodzin Bendkowskich i Kmitów.

Niedziela 03. 11. 2013r. :

9.00 – za śp. Stanisławę Rybak (int. od rodzin Nieszporskich, Binkowskich i Koza).

9.00 – za śp. Henryka Ataniela.

11.00 – za śp. Tadeusza Gieracz.

18.00 – o zdrowie i potrzebne łaski dla Kasi.