Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu (28.11.2021)

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres oczekiwania na przyjście Pana i potrwa on do Wigilii Bożego Narodzenia. Adwent przygotowuje nas abyśmy rozradowali się, że Bóg jest pośród nas.

We wszystkie środy i soboty o godz. 17.30 będzie Msza roratnia ku czci Maryi. Zapraszamy dzieci, aby przynosiły lampiony i wypisane na sercach dobre uczynki. Dziecko, którego serce zostanie wylosowane zabierze do domu figurkę Maryi, aby pomogła całej rodzinie pomóc w oczekiwaniu na przyjście Jezusa.

Dziękuję p. Henrykowi Grobelakowi za podarowanie, jak co roku, wieńców adwentowych.

2. Dzisiaj na wszystkich Mszach będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny.

3. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę kościoła.

4. W piątek odwiedziny chorych od godz. 10.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 19.00. W trakcie adoracji możliwość spowiedzi.

5. W sobotę o godz. 8.00 Msza ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy różaniec wynagradzający za grzechy oraz 15 minut medytacji przed Najświętszym Sakramentem.

6. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.

7. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 8.40 modlitwa za zmarłych tzw. wypominki.

8. Za tydzień po Mszy o 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziesiątką różańca. W różach wymiana tajemnic.

9. Do końca listopada za nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie dowolnej modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać raz dziennie odpust zupełny za zmarłych.

Warunki odpustu zupełnego:

– Stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu

– Przyjęcie Komunii Świętej

– Modlitwa w intencji Ojca Świętego

10. Na stoliku z tyłu kościoła można kupić czasopismo „Niedziela”.

11. W zakrystii można kupić „Żyć Ewangelią” rozważania na rok 2022.

12. Trwają zapisy na wyjazd do Turynu w dniach 27.12 – 2.01.2022 na Europejskie Spotkanie Taize. Spotkanie jest dedykowane młodym od 16 do 35 roku życia. Więcej informacji u ks. Łukasza.

Poniedziałek (29.11) Za Ś.P. Wiesławę Paszewską

Wtorek (30.11) Za Ś.P. Wiesławę Paszewską

Środa (1.12) Za Ś.P. Wiesławę Paszewską

Czwartek (2.12) Za Ś.P. Wiesławę Paszewską