Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu (5.12.2021)

1. W środę (8 grudnia) obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończy się rok Świętego Józefa. Po Mszy o godz. 17.30 dokonamy Aktu zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce Św. Józefowi.

Wcześniej, o godz. 12.00 ks. Bogusław Witkowski CPPS, kustosz Sanktuarium Krwi Chrystusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu wraz z różańcem. Po nabożeństwie nastąpi poświęcenie kapliczki oraz figurki Matki Bożej Fatimskiej.

2. W piątek od godz. 18.00 do 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W trakcie możliwa spowiedź.

3. W sobotę o godz. 10.00 w Kościele Rektorackim p.w. Najświętszego Imienia Maryi p. Mariusz Książek, nasz parafianin, przez posługę ks. Abp. Wacława Depo, Metropolitę Częstochowskiego zostanie wprowadzony w posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej i od tego momentu będzie mógł zanosić Komunię do chorych i rozdzielać ją podczas Mszy.

4. W sobotę o godz. 11.00 zbiórka ministrantów i lektorów.

5. We wszystkie środy i soboty Adwentu o godz. 17.30 będzie Msza roratnia ku czci Maryi. Zapraszamy dzieci, aby przynosiły lampiony i wypisane na sercach dobre uczynki. Dziecko, którego serce zostanie wylosowane zabierze do domu figurkę Maryi, aby pomogła całej rodzinie w oczekiwaniu na przyjście Jezusa.

6. Na stoliku z tyłu kościoła można kupić czasopismo „Niedziela”, świece Caritas, zabrać opłatek na stół wigilijny.

7. W zakrystii można kupić „Żyć Ewangelią” rozważania na rok 2022.

8. Trwają zapisy na wyjazd do Turynu w dniach 27.12 – 2.01.2022 na Europejskie Spotkanie Taize. Więcej informacji u ks. Łukasza.

9. Za dwa tygodnie (19 grudnia) rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Krzysztof Surowaniec, Misjonarz Krwi Chrystusa z Łabuniek.

10. W koszu przy figurze św. Antoniego można zostawiać zabawki i wszelako rozumiane prezenty dla dzieci, które przez Bożym Narodzeniem ks. Łukasz zaniesie dzieciom z przedszkola i szkoły Jurajskie Dzieci (na ul. Bialskiej i Oławskiej)

Poniedziałek (6.12) Za Ś.P. Wiesławę Paszewską

Wtorek (7.12) Za Ś.P. Wiesławę Paszewską

Środa (8.12) 1) Za Ś.P. Wiesławę Paszewską