Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Świętej (11.06.2017)

 1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godzinie 11.00 przejdziemy ulicami naszej parafii (ul. Zakopiańską, Kielecką i Bialską) w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy.
  Proszę o przystrojenie domów.
  Proszę również o dziewczynki pierwszokomunijne i nie tylko o rzucanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Proszę, żeby zgłosili się czterej mężczyźni, którzy poniosą baldachim. Proszę członków Żywego Różańca – z obu róż – o wzięcie na procesji dużego różańca.
 2. W niedzielę 18 czerwca podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 do Służby Liturgicznej Ołtarza (Ministrantów) zostaną przyjęci trzej kandydaci, dwóch kandydatów zostanie wprowadzonych w posługę ministrancką, a trzech ministrantów zostanie lektorami. Wszyscy ministranci i lektorzy odnawiają swoje przyrzeczenia. Po Mszy poczęstunek w kawiarence Domu Rekolekcyjnego dla ministrantów i ich rodziców.
 3. W niedzielę 25 czerwca będzie miał miejsce odpust Krwi Chrystusa. Rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 11.00 pod przewodnictwem ks. Abp Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego.
  Zaraz po Mszy zapraszamy na festyn rodzinny, który potrwa do godziny 17.00 Podczas festynu odbędzie się: turniej w piłkarzyki, turniej w ping- ponga, rysowanie kredą obrazów chodnikowych, konkursy zręcznościowe przy pomocy dużych drewnianych zabawek.
  Zaraz po Mszy, aż do zakończenia festynu będzie do dyspozycji dmuchany zamek, zjeżdżalnia i ścianka wspinaczkowa. Będzie loteria fantowa, której celem jest zebranie pieniędzy na dalsze prace w nowym kościele.
  Zapraszamy do naszej kuchni, gdzie będzie można zjeść burgery, bigos, przepyszne zupy, domowej roboty ciasta i napić się oryginalnej brazylijskiej kawy.
 4. Chcemy stworzyć dziecięcy chór parafialny. Dzieci od 7 lat, które lubią śpiewać, zapraszamy, aby zgłaszały się do ks. Proboszcza.
 5. W sobotę o godzinie 11.00 zbiórka ministrantów.
 6. Codziennie przez cały miesiąc czerwiec nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 17.30.
 7. Codziennie przez osiem dni po Bożym Ciele, aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa (Piątek 23 czerwca) zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 17.30 i procesję z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Podczas procesji będziemy śpiewać Litanie do NSPJ. Również w te dni proszę dziewczynki o rzucanie kwiatów, a panów o noszenie baldachimu.
 8. Co czwartek zapraszamy na nabożeństwo do Krwi Chrystusa i indywidualne błogosławieństwo relikwią Pańską, a w piątek na adorację przed Najświętszym Sakramentem od godz. 18.00 do 19.00.
 9. Intencje Mszalne
 • 12.06 Poniedziałek: 1) Za ś.p. Alfredę. Msza św. greg.
  2) Za ś.p. Antoninę i Piotra Michalik
 • 13.06 Wtorek: 1) Za ś.p. Alfredę. Msza św. greg.
  2) O przemianę serca, nawrócenie, powrót do sakramentów dla syna pani Elżbiety za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej
 • 14.06 Środa: 1) Za ś.p. Alfredę. Msza św. greg.
  2) Za ś.p. Jacka Chmielarza (int. od rodz. Plucińskich)
 • 15.06 Czwartek:
  9.00 – 1) Za ś.p. Jacka Chmielarza
  (int. od chrzestnicy Agnieszki z rodziną)
  2) Za ś.p. Urszulę Janas w 3 roczn. śmierci
  11.00 – 1) Za parafian
  2) Za ś.p. Stanisławę Wachelkę (w 3. roczn. śmierci)
  i za ś.p. Tadeusza Wachelkę
  18.00 – Za ś.p. Alfredę. Msza św. greg.
 • 16.06 Piątek: Za ś.p. Alfredę. Msza św. greg.
 • 17.06 Sobota:
  12.00 – chrzest
  15.00 – śłub
  17.30 – 1) Za ś.p. Alfredę. Msza św. greg.
  2) Z okazji imienin Jolanty o opiekę Matki Bożej i błogosławionej Jolanty
 • 18.06 Niedziela:
  9.00 – Za ś.p. Ewę i Stanisława Matyja
  11.00 – 1) Za ś.p. Marka Bugałę
  2) Chrzest
  18.00 – 1) Za parafian
  2) Za ś.p. Alfredę. Msza św. greg.
Bookmark the permalink.

Comments are closed.