Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą (18.06.2017)

 1. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała, a szczególnie tym, którzy przygotowali ołtarze. Codziennie przez oktawę (osiem dni) Bożego Ciała zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 17.30 a po niej procesję eucharystyczną wokół kościoła, podczas, której odśpiewamy litanie do NSPJ. Zapraszam dziewczynki pierwszokomunijne, i nie tylko, o rzucanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Zakończenie oktawy w piątek Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 do Służby Liturgicznej Ołtarza (Ministrantów) zostaną przyjęci trzej kandydaci, trzech kandydatów zostanie wprowadzonych w posługę ministrancką, a trzech ministrantów zostanie lektorami. Wszyscy ministranci i lektorzy odnowią swoje przyrzeczenia. Po Mszy poczęstunek w kawiarence Domu Rekolekcyjnego dla ministrantów i ich rodziców.
 3. W niedzielę 25 czerwca będzie miał miejsce odpust Krwi Chrystusa. Rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 11.00 pod przewodnictwem ks. Abp Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego. Zaraz po Mszy zapraszamy na festyn rodzinny, który potrwa do godziny 17.00 Podczas festynu odbędzie się: turniej w piłkarzyki, turniej w ping- ponga, rysowanie kredą obrazów chodnikowych, konkursy zręcznościowe przy pomocy dużych drewnianych zabawek. Zaraz po Mszy, aż do zakończenia festynu będzie do dyspozycji dmuchany zamek, zjeżdżalnia i ścianka wspinaczkowa. Będzie loteria fantowa, której celem jest zebranie pieniędzy na dalsze prace w nowym kościele. Zapraszamy do spróbowania naszej kuchni, gdzie będzie można zjeść burgery, bigos, przepyszne zupy, domowej roboty ciasta i napić się oryginalnej brazylijskiej kawy.
 4. Chcemy stworzyć dziecięcy chór parafialny. Dzieci od 7 lat, które lubią śpiewać, zapraszamy, aby zgłaszały się do ks. Proboszcza.
 5. W piątek o godzinie 18.30 i w sobotę o godzinie 11.00 zbiórka ministrantów.
 6. Co czwartek zapraszamy na nabożeństwo do Krwi Chrystusa i indywidualne błogosławieństwo relikwią Pańską, a w piątek na adorację przed Najświętszym Sakramentem od godz. 18.00 do 19.00.
 7. Wspomnienia liturgiczne: środa – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; sobota – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
 8. Intencje Mszalne:
 • 19.06 Poniedziałek: 1) Za ś.p. Alfredę. Msza św. greg.
  2) Za ś.p. Mariana Sokolińskiego
  (int. od rodziny Łukasiewiczów)
 • 20.06 Wtorek: 1) Za ś.p. Alfredę. Msza św. greg.
  2) Przez zasługi Najświętszego Serca Pana Jezusa, z prośbą o dar przebaczenia, przemiany serca, uzdrowienie duszy i ciała dla Elżbiety Mizgały
 • 21.06 Środa: 1) Za ś.p. Alfredę. Msza św. greg.
  2) Za ś.p. Alojzego Michalik
 • 22.06 Czwartek: 1) Za ś.p. Alfredę. Msza św. greg.
  2) Int. dziękczynna za Adama i Pawła
 • 23.06 Piątek: 1) Za ś.p. Alfredę. Msza św. greg.
  2) O Boże błogosławieństwo dla Leszka i Moniki Olender z okazji 10 rocznicy sakramentu małżeństwa
 • 24.06 Sobota: 1) Za ś.p. Alfredę. Msza św. greg.
  2) Za ś.p. Jacka Chmielarza (int. od ciotki Danuty z rodziną)
 • 25.06 Niedziela:
  9.00 – Za parafian
  11.00 – 1) W int. Małgorzaty Grot o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego, oraz o wytrwałość w pielgrzymowaniu do Sanktuarium Krwi Chrystusa
  2) W pierwszą rocznicę urodzin Laury Gajzer
  18.00 – 1) Za ś.p. Alfredę. Msza św. greg.
  2) Za ś.p. Antoninę i Jana Wosińskich
  oraz za ś.p. Mariana Krzepkowskiego
Bookmark the permalink.

Comments are closed.