Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą (15.11.2020)

1. Dzisiaj jest trzecia niedziela miesiąca. Dodatkowa Msza Święta o godz. 16.00
  2. W czwartek o godz. 17.00 modlitwa różańcem do Krwi Chrystusa.
  3. Od poniedziałku do soboty od godz. 15.00 do 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Do końca listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie cmentarza i modlitwę (choćby myślną) za zmarłych. Także osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
  5. Przed błogosławieństwem modlimy się słowami Suplikacji prosząc o ustanie pandemii i jedność w Ojczyźnie.
  6. W listopadzie modlimy się Koronką do Bożego miłosierdzia za zmarłych polecanych w wypominkach. W niedzielę po Mszy o godz. 9.00, a w dzień powszedni po Mszy o godz. 17.30.
  7. Każdego dnia od godz. 17.00 do 17.30 adoracja relikwii Krwi Chrystusa.