Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą (13.10.2019)

 1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na ubogą, acz zdolną młodzież.
 2. Po Mszy o godzinie 11.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
 3. O godz. 13.00 spotkanie w domu parafialnym dla rodziców młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania.
 4. Zapraszam na katechezy neokatechumenalne w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.00.
 5. W sobotę spotkanie dla lektorów o godz. 11.00 dla ministrantów i kandydatów o 11.30.
 6. W sobotę o godz. 10.00, w kościele rektorackim na Al. NMP br. Leonard Wąsik CPPS i p. Jan Bieleninik z Rady Parafialnej zostaną ustanowieni szafarzami Komunii Świętej. Wspólny wyjazd spod kościoła o 9.30.
 7. Przez cały październik modlimy się różańcem przed Mszą wieczorną w tygodniu o 17.00, a w niedzielę o 17.30. Wyjątkiem jest piątek kiedy różaniec będzie po Mszy Świętej.
 8. W sobotę od 15.00 do 17.00 zapraszam na sprzątanie wokół Sanktuarium. Po skończonej pracy ognisko z kiełbaskami dla uczestników.
 9. Z okazji zbliżającej się Uroczystości Św. Kaspra – patrona parafii konkurs plastyczny na wizerunek Świętego. Prace można przynosić do niedzieli 20 października. Dla uczestników nagrody.
 10. 20 października po Mszy o godzinie 11.00 i 16.00 odbędą się koncerty charytatywne ze zbiórką do puszek. Będą grali uczniowie Szkół Suzuki na skrzypcach i wiolonczelach oraz ich nauczyciele zarówno z Częstochowy jak i całej Polski. Celem jest pomoc pani Elżbiecie Węgrzyn – znakomitej skrzypaczce. Dzięki jej staraniom w Polsce kwitnie nauczanie gry na skrzypcach i altówce tzw. metodą języka ojczystego. Niestety ze względu na walkę z nowotworem musiała zamknąć swoją szkołę i znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Zbieramy fundusze po to by pomóc w leczeniu, zakupienia leków, jak i w codziennym funkcjonowaniu.
 11. W zakrystii dla dzieci książeczki w które, będziecie mogły wklejać co tydzień naklejki.
Bookmark the permalink.

Comments are closed.