Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą (15.10.2017)

 1. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta ku czci Krwi Chrystusa o godzinie 16.00. Wcześniej o godzinie 14.30 różaniec do Krwi Chrystusa wokół Sanktuarium. Podczas Mszy oficjalnie roczną formację specjalną tzw. „nowicjatu” rozpocznie Piotr Stankowski.
 2. Serdecznie zapraszam na katechezy neokatechumenalne w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.00.
 3. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie grupy obu grup przygotowującej się do bierzmowania.
  W piątek 20.10.2017 podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00 młodzież z naszej parafii z rąk bp Antoniego Długosza przyjmie sakrament bierzmowania. Tego dnia nie będzie różańca dla dzieci i jest on przeniesiony na sobotę na godzinę 16.00.
 4. W najbliższą sobotę z okazji uroczystości patrona Parafii – św. Kaspra del Bufalo zapraszamy do Domu Rekolekcyjnego na godzinę 16.00. W programie zabawy dla dzieci, projekcja filmu o św. Kasprze, gry planszowe, kawa i dobre ciastko.
 5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 obchodzimy uroczystość patrona parafii – św. Kaspra del Bufalo. Podczas Mszy przyrzeczenia złoży nowa Rada Parafialna. Taca z przyszłej niedzieli będzie w całości przeznaczona na budowę kościoła (wylanie schodów w prezbiterium).
 6. Dzisiaj liczenie wiernych.
 7. Na końcu kościoła leżą kartki na wypominki.
 8. Zapraszamy chętnych do włączenia się w jasełka parafialne. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Więcej informacji w zakrystii.
 9. Dzisiaj zbieramy do puszek ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 10. Do dzisiaj zbieramy deklaracje zgłoszeniowe dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy je przynosić do zakrystii. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów i ich rodziców 22 października 2017 r., o godz. 15.00 w domu rekolekcyjnym. 
 11. Zapraszamy wszystkich młodych, także młodych dorosłych na spotkania przy Słowie Bożym połączone z działalnością charytatywno-ewangelizacyjną. Spotkania co czwartek o godz. 20.00 w Domu Rekolekcyjnym św. Wawrzyńca.
 12. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 11.00.
 13. Przez cały miesiąc październik modlimy się na różańcu. Każdego dnia modlimy się przed Mszą Świętą – w tygodniu o godzinie 17.00, w niedzielę o 17.30, oprócz piątków kiedy będzie to po Mszy. Zapraszamy, aby przynosić na różaniec konkretne intencje, w których chcecie się z nami modlić.
 14. Zapowiedzi przedślubne:
  Lidia Pietras – panna z par. Wniebowzięcia NMP w Szadku
  Michał Czepiczek – kawaler z naszej parafii
  Chcą zaprzeć związek małżeński. Jeżeli ktoś znałby jakiekolwiek przeszkody codo ważności tego sakramentu jest zobowiązany powiadomić o tym ks. Proboszcza.
 15. Intencje Mszalne:
 • 09.10 Poniedziałek: 1) O łaskę nawrócenia dla rodziny Mieczysława. O łaskę sakramentalnego małżeństwa dla Małgorzaty i Rafała oraz Marii i Pawła. O łaskę chrztu dla Zuzi i Hani
 • 2) O przebłaganie za popełnione grzechy (bałwochwalstwa, okultyzmu, aborcji, cudzołóstwa, przekleństwa, złorzeczenia, rozwiązłości seksualnej, zatwardziałości serc, nieczystości przedmałżeńskiej, brak sakramentu małżeństwa i zaniedbywanie innych sakramentów) w rodzinach Straburzyńskich, Gawinów i Spychałów przez nieskończone zasługi Najświętszej Krwi Chrystusa oraz o ich nawrócenie i przemianę serca przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi.
 • 10.10 Wtorek: 1) O uwolnienie od alkoholizmu Mariji
  2) O przebłaganie za popełnione grzechy w rodzinach Straburzyńskich, Gawinów i Spychałów przez nieskończone zasługi Najświętszej Krwi Chrystusa oraz o ich nawrócenie i przemianę serca przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi.
 • 11.10 Środa: 1) W podziękowaniu za wszystkie łaski. Z prośbą o dalsze prowadzenie, błogosławieństwo Boże dla rodziny Seniw, za Darię, Magdę, Anię, Elę, Ewę, Irenę, Basię i jej rodzinę, Kasię, Lusjanę, Anię, Dariusza, Waldemara, Zenka, Mirka, Lidię.
 • 2) O przebłaganie za popełnione grzechy w rodzinach Straburzyńskich, Gawinów i Spychałów przez nieskończone zasługi Najświętszej Krwi Chrystusa oraz o ich nawrócenie i przemianę serca przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi.
 • 12.10 Czwartek: 1) O zdrowie i wszystkie potrzebne łaski dla Stepana, Dymytria, Igora, Jana i całej rodziny Blyzniuk.
  2) O przebłaganie za popełnione grzechy w rodzinach Straburzyńskich, Gawinów i Spychałów przez nieskończone zasługi Najświętszej Krwi Chrystusa oraz o ich nawrócenie i przemianę serca przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi.
 • 13.10 Piątek: 1) W int. Clary o łaskę wiary i przemianę serca, uzdrowienie wewnętrzne, uwolnienie od lęków i nękania przez złego ducha przez nieskończone zasługi Krwi Chrystusa oraz o opiekę Matki Bożej.
  2) O opiekę Matki Bożej dla Kazimierza z okazji 80. urodzin.
 • 14.10 Sobota:
  1) W int. dziękczynnej za dar życia Urszuli, z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem św. Kaspra del Bufalo, ku większej czci Krwi Chrystusa
  2) O przebłaganie za popełnione grzechy w rodzinach Straburzyńskich, Gawinów i Spychałów przez nieskończone zasługi Najświętszej Krwi Chrystusa oraz o ich nawrócenie i przemianę serca przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi.
 • 15.10 Niedziela:
 • 9.00 – 1) W 20. rocznicę śmieci Zbigniewa Siatkowskiego i w 6. rocznicę śmierci jego żony Alicji
  2) Za ś.p. Franciszkę, Alfonsa, Henryka Atanel
 • 11.00 – 1) Za Michała i Marzenę w 10 roczn. ślubu
  oraz za Maję i Polę
  2) O błogosławieństwo Boże dla Ani, Oli, Kasi, Tomka, Michała i Jasia, w podziękowaniu za dotychczasowe łaski
 • 18.00 – 1) Za parafian
  2) Za ś.p. Reginę Knap (int. od córki z rodziną)
Bookmark the permalink.

Comments are closed.