Pielgrzymka do Ziemi Świętej – luty 2018 r.

,,U Pana jest bowiem łaska, u Niego obfite odkupienie’’. Ps 130,7

Termin: 20-27.02.2018

Ramowy program:

• Dzień 1 – Przelot z Warszawy do Tel Aviv’u. Przejazd do Galilei. Nocleg w Nazarecie.
  • Dzień 2 – Zwiedzanie:
    Nazaretu – miejsce życia św. Rodziny, Bazylika Zwiastowania, Kościół Św. Józefa, Synagoga Jezusa; Kana Galilejska – miejsce pierwszego cudu Jezusa. Nocleg w Nazarecie.
  • Dzień 3 – Przejazd nad Jezioro Galilejskie – miejsca głównej działalności Jezusa, zwiedzanie:
    Góra Błogosławieństw (możliwe piesze zejście wprost na brzeg Jeziora Galilejskiego);
    Tabga – Kościół Prymatu Piotra, Kościół Rozmnożenia Chleba;
    Kafarnaum – miasto Jezusa, dom św. Piotra; Rejs po Jeziorze połączony z lunchem (ryba św. Piotra).
    Góra Tabor – miejsce przemieniania Jezusa, Nocleg na Taborze.
  • Dzień 4 – Przejazd do Judei, zwiedzanie:
    Jerycho – najstarsze miasto świata, Sykomora Zacheusza, Góra Kuszenia;
    Jordan – miejsce chrztu Jezusa. Lunch i kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd do Betlejem, nocleg.
  • Dzień 5 – Zwiedzanie Betlejem – miasto króla Dawida i narodzenia Jezusa: Bazylika Narodzenia z Grotą Narodzenia, Grota Mleczna.
    Zwiedzanie Jerozolimy: Góra Oliwna – Bazylika Agonii (ogrójec), Grota Pojmania, Grób Maryi, Dominus Flevit, Kościół Pater Noster; Nocleg w Betlejem.
  • Dzień 6 – Zwiedzanie Jerozolimy: Kościół św. Anny – miejsce narodzenia Maryi, sadzawka Betesda;
    Via Dolorosa – modlitwa drogi krzyżowej.
    Bazylika Grobu Pańskiego – Golgota i pusty grób – miejsce zwycięstwa Chrystusa. Nocleg w Betlejem.
  • Dzień 7 – Zwiedzanie Jerozolimy: Syjon – Wieczernik – miejsce ostatniej wieczerzy i zesłania Duch Świętego, Kościół Zaśnięcia Maryi,
    Kościół In Gallicantu – miejsce zaparcia się św. Piotra; Ściana Płaczu,
    czas wolny w Jerozolimie. Nocleg w Betlejem.
  • Dzień 8 – Przejazd na lotnisko Ben Gurion w Tel Aviv’ie. Przelot do Warszawy.

Program pielgrzymki może ulec zmianie.

• Cena: 1500 zł + 550$

• Termin: 20-27.02.2018

Zapisy do 20 grudnia 2018 r. Należy również do tego czasu wpłacić pierwszą zaliczkę w wysokości 750 zł.

Cena zawiera

• przelot samolotem liniami LOT Na trasie Warszawa– Tel Awiw – Warszawa z bagażem 23 kg oraz bagażem podręcznym 8 kg
  • zakwaterowanie w hotelach
  • opiekę pilota
  • dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • bilety wstępu
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • rejs po Jeziorze Galilejskim i lunch z rybą św. Piotra
  • lunch w Jerychu oraz wstęp na plażę Morza Martwego

Niniejsza oferta jest informacją handlową dla grupy 30 osób i nie może być uznawana za ostateczną i wiążącą
ofertę. Stanowi ona zaproszenie do rokowań.

Maciej Mucha
Biuro Pielgrzymkowe Syrach

Zapisy, informacje w zakrystii, u ks. Łukasza